|
SA Sprint Championships Keithcot Farm Tue 30 Nov 1999 Event Type - State Championships (Sprint) Organiser: Barry Wheeler Club: Tintookies Back to summary |
M21, 3.2 km, 24 controls | Time | 1 | Bruce Arthur | | 17.54 | 2 | Simon Uppill | | 18.24 | 3 | Greg Morcom | 0 | 23.41 | 4 | Tyson Hillyard | 0 | 26.17 |
|
M20, 3.2 km, 24 controls | Time | 1 | Riordan Dose | CR | 20.51 | 2 | Rory McComb | 0 | 23.36 | 3 | Bryn McComb | 0 | 25.20 | 4 | Luke Hazell | TT S | 28.54 |
|
M35, 3.2 km, 24 controls | Time | 1 | Dion Keech | 0 | 22.32 | 2 | Ruhi Afnan | 0 | 25.01 | 3 | Stephen Dose | | 25.46 | 4 | Andrew Kennedy | 0 | 33.49 |
|
M-16, 2.7 km, 21 controls | Time | 1 | Aiden Sullivan | GIS Glenun | 19.58 | 2 | William Kennedy | WA S | 20.34 | 3 | James Fuller | TT S | 29.39 | 4 | Brodie Dobson-Keefe | YA S | 31.11 |
|
M45, 2.7 km, 21 controls | Time | 1 | Steve Cooper | 0 | 19.00 | 2 | Andrew McComb | 0 | 19.34 | 3 | Steve Sullivan | YA Sulliva | 22.21 | 4 | Phil Hazell | TT S | 23.15 | 5 | Ian Winn | 0 | 24.31 | 6 | Andre Scott | TT S | 24.35 | 7 | Trevor Diment | 0 | 27.12 |
|
W21, 2.7 km, 21 controls | Time | 1 | Bridget Anderson | UG Q | 18.45 | 2 | Fern Tomas | TJ S | 21.51 | 3 | Sandra Afnan | 0 | 40.07 |
|
W35, 2.7 km, 21 controls | Time | 1 | Anne Arthur | 0 | 32.00 | 2 | Fiona Morcom | TJ S | 60.34 |
|
M55, 2.1 km, 17 controls | Time | 1 | Paul Hoopmann | 0 | 18.09 | 2 | Antony Radford | TT S | 22.37 | 3 | Rob Tucker | YA S | 23.18 | 4 | Phil Stoeckel | CR S | 33.45 | 5 | Kevin Murphy | TT S | 54.32 |
|
W-16, 2.1 km, 17 controls | Time | 1 | Mel Fuller | TT S | 22.48 | 2 | Sally Young | TT S | 25.05 |
|
W45, 2.1 km, 17 controls | Time | 1 | Teri McComb | 0 | 27.23 | 2 | ALLISON WHITTAKER | 0 | 28.41 | 3 | Erica Diment | 0 | 31.52 | 4 | Michelle Sinclar | TT S | 49.15 | 5 | Robyn Dose | | 53.54 |
|
M-12, 1.6 km, 15 controls | Time | 1 | Dante Afnan | 0 | 17.12 | 2 | MASON ARTHUR | 0 | 17.45 | 3 | Torrens Arthur | MF V | 19.17 | 4 | Riley Hart | ILSG Imman | 20.04 |
|
M65, 1.6 km, 15 controls | Time | 1 | Peter Kreminski | 0 | 15.11 | 2 | Frank Tomas | WA S | 15.30 | 3 | David Tilbrook | 0 | 16.37 | 4 | Ken Thompson | TT S | 18.33 | 5 | John Williams | TJ S | 20.38 | 6 | Ron Larsson | Plus | 22.31 | 7 | Bill Catchpoole | YA S | 23.33 | 8 | Robert Hillyard | TJ S | 38.41 |
|
W55, 1.6 km, 15 controls | Time | 1 | Alison Radford | 0 | 15.23 | 2 | Jan Hillyard | TJ S | 31.51 |
|
W65, 1.6 km, 15 controls | Time | 1 | Jennie Bourne | 0 | 17.45 | 2 | Ann Nolan | TJ S | 19.53 | 3 | Jennifer Kennedy | TT Kennedy | 21.23 | 4 | Jeffa Lyon | TT S | 33.37 |
|
Men EOTD1, 3.2 km, 24 controls | Time | 1 | Andrew Mogridge | WA S | 32.40 | 2 | Peter Thorpe | WA S | 36.50 |
|
Women EOTD1, 3.2 km, 24 controls | Time | 1 | Rachael Upton | WA S | 37.31 |
|
Men EOTD2, 2.7 km, 21 controls | Time | 1 | Mike Round | TT S | 39.38 |
|
Men EOTD3, 2.1 km, 17 controls | Time | 1 | Allan Anderson | WA Anderso | 70.54 |
|
Women EOTD3, 2.1 km, 17 controls | Time | 1 | Regina Rueter | 0 | 33.08 |
|
Men EOTD4, 1.6 km, 15 controls | Time | 1 | Peter Cutten | | 20.14 | 2 | Nicholas Congedi | | 20.47 | 3 | Reni Afnan | _ | 23.37 |
|
Women EOTD4, 1.6 km, 15 controls | Time | 1 | Robyn Cutten | WA S | 23.22 | 2 | Lauran Smith +2 | NonMbr SA | 31.55 |
|