|
Kuitpo Forest Tue 30 Nov 1999 Event Type - State Minor Course Planners: Adrian Craig and Des Norman Organiser: Chris Franklin & Jan Hillyard Club: Tjuringa Back to summary |
Course 1 Female | Time | | Belinda Lawford | EU V | dns | | Melanie Fuller | | dns |
|
Course 1 Male, 8.9 km, 17 controls | Time | 1 | Troy Merchant | TJ S | 66.57 | 2 | Ruhi Afnan | 0 | 75.00 | 3 | Brett Merchant | CR | 76.06 | 4 | Steve Cooper | 0 | 78.26 | 5 | Tyson Hillyard | 0 | 85.41 | 6 | Andrew Kennedy | 0 | 90.40 | 7 | Craig Colwell | | 95.41 | | Will Kennedy | | dns |
|
Course 2 Female, 6.8 km, 14 controls | Time | 1 | Jenny Casanova | 0 | 62.42 | 2 | Zara Soden | 0 | 85.01 | 3 | Evelyn Colwell | 0 | 93.58 | 4 | Angela Ivank | TT S | 129.08 |
|
Course 2 Male, 6.8 km, 14 controls | Time | 1 | Greg Rowberry | WA S | 64.28 | 2 | Phil Hazell | TT S | 70.50 | 3 | Dave Nicolson | 0 | 71.29 | 4 | Nigel Dobson-Keeffe | 0 | 79.34 | 5 | Frank Tomas | WA S | 80.48 | 6 | Mark Overton | 0 | 81.24 | 7 | Chris Rasch | WA S | 91.57 | | Sam Rasch | WA Rasch | dns |
|
Course 3 Female, 4.7 km, 11 controls | Time | 1 | Jane Fuller | TT S | 53.07 | 2 | Emily Sorensen | 0 | 53.20 | 3 | Shannon Nicolson | 0 | 54.00 | 4 | Meredith Rasch | 0 | 58.22 | 5 | Meredith Norman | 0 | 61.20 | 6 | Erica Diment | 0 | 63.06 | 7 | Ruth Ambrose | TT S | 67.18 | 8 | Alice Rasch | WA Rasch | 93.53 |
|
Course 3 Male, 4.7 km, 11 controls | Time | 1 | Grant Henwood | TJ S | 38.46 | 2 | Angus Haines | 0 | 39.29 | 3 | Trevor Diment | 0 | 48.11 | 4 | Brodie Dobson-Keeffe | YA S | 52.49 | 5 | Phil Stoeckel | CR S | 55.01 | 6 | Peter Kreminski | 0 | 55.25 | 7 | George Reeves | 0 | 58.30 | 8 | Geoffrey BENNETT | | 69.26 |
|
Course 4 Female, 3.4 km, 7 controls | Time | 1 | Marian Arthur | 0 | 45.13 | 2 | Alyce Heap | YA S | 50.08 | 3 | Fern Hillyard | | 51.32 | 4 | Wendy Deegan | NCM . | 57.14 | 5 | Zita Sankauskas | 0 | 60.59 | 6 | Ruth Nicolson | 0 | 77.54 | 7 | Ann Nolan | TJ S | 82.57 |
|
Course 4 Male, 3.4 km, 7 controls | Time | 1 | Dean Pastrello | TJ Pastrel | 29.42 | 2 | Clive Arthur | 0 | 37.05 | 3 | Dante Afnan | 0 | 41.35 | 4 | Peter Cutten | | 45.02 | 5 | Al Sankauskas | 0 | 48.56 | 6 | Garry Harris | TJ Harris | 49.35 | 7 | Lewis Carter | | 50.13 | 8 | John Lyon | 0 | 51.15 | 9 | Robin English | 0 | 60.24 | 10 | Aylwin Lim | 0 | 61.32 | 11 | Andrew Waterman | WA S | 70.33 | | Ken Thompson | TT S | dns |
|
Course 5 Female, 4.0 km, 12 controls | Time | | Olivera Waterman | WA S | mp |
|
Course 5 Groups, 4.0 km, 12 controls | Time | 1 | Stephanie Cooper | CR S | 101.34 |
|
Course 5 Male, 4.0 km, 12 controls | Time | 1 | Justin Shao | 0 | 55.28 | 2 | Trent McInerney | OH S | 78.06 |
|
Course 6 Female, 3.1 km, 10 controls | Time | 1 | Joanna George | 0 | 38.36 | 2 | Susan George | 0 | 64.44 | 3 | Abigail George | 0 | 65.30 | 4 | Jane Newlands | TJ S | 81.19 | | Zoe Pastrello | TJ S | dns |
|
Course 6 Groups, 3.1 km, 10 controls | Time | 1 | Laura Portman | CR S | 81.40 |
|
Course 6 Male, 3.1 km, 10 controls | Time | 1 | Tom Harris | CR S | 76.47 | | Ethan Penck | 0 | mp | | Fulvio Pastrello | TJ Pastrel | dns | | Daniel Cassar | CR S | dns |
|
Course 7 Female, 2.7 km, 9 controls | Time | 1 | Erica Norman | TJ S | 21.34 | 2 | Emma Woodroffe | TT S | 53.59 | | Zoe Carter | | dns |
|
Course 7 Groups, 2.7 km, 9 controls | Time | 1 | Lisa Mensforth | SW S | 65.14 | 2 | Saan Ecker | TT S | 107.21 |
|
Course 7 Male, 2.7 km, 9 controls | Time | 1 | Ben Philpott | SEPS Stirl | 47.32 | | Joe Shad | YA S | mp |
|
Course 8 Female, 1.9 km, 11 controls | Time | 1 | Robyn Cutten | WA S | 33.57 | 2 | Helen Lindquist | CR S | 67.20 |
|
Course 8 Groups, 1.9 km, 11 controls | Time | 1 | Anita Burgess | TT S | 27.31 | 2 | Peter Ashforth | 0 | 37.36 | 3 | Tim Morris | CR S | 47.32 |
|
Course 9 Female, 3.3 km, 12 controls | Time | 1 | Samira Peera | TT S | 100.51 |
|
Course 9 Groups, 3.3 km, 12 controls | Time | 1 | Jett Tonkin | CR S | 69.53 |
|