Flinders University
Tue 30 Nov 1999
Event Type - State Minor
Organiser: Robin Uppill
Club: Onkaparinga Hills
Back to summary
|
Course 1 Female, 4.7 km, 26 controls | Time |
1 | Fern Tomas | TJ S | 48.42 |
2 | ALLISON WHITTAKER | 0 | 102.26 |
3 | Ruth Nicolson | 0 | 116.41 |
| Zara Soden | 0 | mp |
|
Course 1 Male, 4.7 km, 26 controls | Time |
1 | John Nieuwenhoven | | 37.55 |
2 | Adrian Uppill | 0 | 42.43 |
3 | Nigel Dobson-Keefe | YA S | 51.45 |
4 | John Soden | 0 | 55.28 |
5 | Dave Nicolson | 0 | 56.51 |
6 | Andrew Kennedy | 0 | 57.04 |
7 | Trevor Diment | 0 | 59.35 |
8 | Will Kennedy | | 69.48 |
9 | Andrew Whittaker | 0 | 74.35 |
10 | Peter Kreminski | 0 | 74.50 |
| Bill Catchpoole | YA S | mp |
|
Course 2 Female, 3.1 km, 20 controls | Time |
1 | Bridget Anderson | UG Q | 23.04 |
2 | Jenny Casanova | 0 | 25.25 |
3 | Lauren Gillis | | 29.09 |
4 | Sally Young | TT S | 32.52 |
5 | Mel Fuller | TT S | 33.57 |
6 | Jane Fuller | TT S | 42.18 |
7 | Erica Diment | 0 | 43.24 |
8 | Jennie Bourne | 0 | 54.04 |
9 | Robyn Dose | | 68.31 |
| Jasmine Bevelander | TJ Bevelan | mp |
| Jeffa Lyon | TT S | mp |
|
Course 2 Male, 3.1 km, 20 controls | Time |
1 | Simon Uppill | | 19.00 |
2 | Paul Hoopmann | 0 | 30.18 |
3 | James Fuller | TT S | 31.04 |
4 | Tyson Hillyard | 0 | 32.08 |
5 | Nicholas Congedi | | 43.56 |
6 | George Reeves | 0 | 44.40 |
7 | Lachlan McCarthy | 0 | 59.30 |
8 | Justin Shao | 0 | 59.35 |
9 | Liam Scott | OH S | 63.26 |
10 | Allan Andersen | WA S | 106.45 |
| Vincent Loye | 0 | mp |
|
Course 3 Female, 2.6 km, 13 controls | Time |
1 | Lauren Gillis | | 30.54 |
2 | Evelyn Colwell | 0 | 36.59 |
3 | Karen Dowling | | 43.35 |
4 | Alana Young | TT S | 54.01 |
5 | Sandra McKean | 0 | 57.04 |
6 | Carol Such | 0 | 67.30 |
7 | Jan Hillyard | TJ S | 73.23 |
| Ann Nolan | TJ S | mp |
|
Course 3 Male, 2.6 km, 13 controls | Time |
1 | Ken Thompson | TT S | 41.24 |
2 | Peter Cutten | | 44.11 |
3 | Vern Hembrow | OH S | 50.29 |
4 | Aylwin Lim | 0 | 68.56 |
5 | Trevor Morcom | TJ S | 71.16 |
6 | Phil Stoeckel | CR S | 73.29 |
| John Such | 0 | mp |
| Robert Hillyard | TJ S | mp |
|
Course 3 Groups, 2.6 km, 13 controls | Time |
1 | Phil Hazell | TT S | 46.26 |
1 | Anna Hazell | TT S | 46.26 |
3 | Andrew Waterman | WA S | 46.42 |
3 | Olivera Waterman | WA S | 46.42 |
5 | Jill Congedi | 0 | 62.18 |
5 | Jeff Dinning | OH S | 62.18 |
7 | Daniel Spreitz | CR S | 74.41 |
7 | Jane Evans | CR S | 74.41 |
9 | Olivia ROBERTS | CR S | 81.57 |
9 | Eva Smyth | CR S | 81.57 |
11 | Wendy Deegan | NCM . | 83.47 |
11 | Trevor Deegan | CR S | 83.47 |
11 | Abbie Deegan | NCM . | 83.47 |
|
Course 4 Female, 1.4 km, 10 controls | Time |
1 | Olivia Bevelander | TJ Bevelan | 32.45 |
|
Course 4 Male, 1.4 km, 10 controls | Time |
1 | Bill Catchpoole | YA S | 28.13 |
2 | Finn FOGARTY | 0 | 46.15 |
|
Course 4 Groups, 1.4 km, 10 controls | Time |
1 | Don Eickhoff | CR S | 29.03 |
1 | Heath Eickhoff | CR S | 29.03 |
3 | Leith Soden | 0 | 46.16 |
3 | Reuben Laguma | CR S | 46.16 |