Queensland Championships
Tue 30 Nov 1999 - Tue 30 Nov 1999
Event Type - State Championships (Long)
Results for the two-day Queensland Championships - incorporating the Middle Distance Championships (on Day 1) for M/W 17 & 21. Thanks to course setters Robin Spriggs, Chris Wood (Day 1) and Tim McIntyre (Day 2). the controller Mark Petrie, the management team Michael & Linda Burridge, Peter Effeney, Murray Haines, James Mitchell, Chris Spriggs, the many UG helpers and outside assistance from Eric Andrews, Liz Bourne and Tony Sullivan.
Organiser: Greg Chatfield Club: Ugly Gully
Show: [Leg Times ] [Cumulative ] [Both ]
Back to summary
Course 1 4.60 km 15 C
Pl Name Class Time Rate 1 (71) 2 (119) 3 (73) 4 (72) 5 (77) 6 (86) 7 (104) 8 (103) 9 (127) 10 (98) 11 (82) 12 (59) 13 (80) 14 (65) 15 (105) Fin 1 Lorenzo Calabro M21A 32.50 7.14 1.36 3.10 0.57 1.21 2.43 4.47 1.41 2.26 2.27 1.14 2.36 2.08 2.28 1.14 1.04 0.58 2 Oliver Mitchell M21A 34.23 7.47 1.52 3.05 1.09 1.32 3.34 5.12 1.27 2.42 2.24 0.55 1.33 2.09 2.50 1.19 1.37 1.03 3 Kurt Neumann M21A 36.42 7.98 2.06 3.17 1.12 1.37 3.30 5.25 1.42 2.53 2.37 1.05 1.43 2.44 2.60 1.36 1.03 1.12 4 Mark Nemeth M21A 37.01 8.05 2.23 5.12 1.08 1.27 3.08 4.52 1.49 2.48 2.17 1.17 2.27 2.09 2.40 1.16 1.09 0.59 5 Mark Gregson M21A 41.21 8.99 3.11 3.36 1.09 1.37 2.28 5.31 2.14 6.14 2.48 1.39 1.53 2.23 2.47 1.29 1.11 1.11 6 Scott Simson M21A 42.28 9.23 2.36 3.22 3.27 1.51 3.17 5.54 2.05 3.04 3.06 1.29 1.56 2.56 3.08 1.45 1.17 1.15 7 Mathieu McGuire M21A 44.09 9.60 2.10 4.37 1.01 1.38 3.06 6.30 3.30 3.54 3.06 1.43 2.08 2.42 3.30 1.38 1.51 1.05 8 Aaron Breed M17A 45.22 9.86 1.50 3.41 4.29 2.00 4.07 6.10 2.07 3.49 3.03 1.19 1.47 2.50 3.18 2.18 1.18 1.16 9 Mitchell Neumann M17A 48.28 10.54 2.34 7.54 5.01 4.10 3.19 5.19 1.50 2.44 2.18 1.16 2.31 2.16 3.30 1.25 1.00 1.21 10 Andrew Warwick M17A 51.34 11.21 1.55 12.57 0.59 2.08 2.52 5.40 1.42 2.48 2.22 1.46 6.40 2.24 3.09 1.32 1.19 1.21 11 Oliver Crosato M17A 52.25 11.39 4.34 3.42 1.15 1.41 3.22 6.29 4.26 3.54 6.08 1.34 2.09 3.19 5.49 1.35 1.12 1.16 12 Harry Mee M17A 56.13 12.22 2.47 7.14 1.11 1.49 3.25 9.03 6.37 2.48 3.53 1.46 2.33 4.11 4.07 1.37 1.28 1.44 13 Kelsey Dougall M21A 64.51 14.10 8.11 5.12 1.53 2.37 3.37 8.15 4.56 7.03 3.49 1.53 2.29 3.05 5.39 2.27 2.05 1.40
Course 10 2.80 km 8 C
Pl Name Class Time Rate 1 (74) 2 (71) 3 (97) 4 (121) 5 (98) 6 (44) 7 (80) 8 (40) Fin 1 Ray Kelly M80+A 38.11 13.64 3.51 2.52 5.14 4.09 6.08 4.00 5.24 5.39 0.54 2 Gordon Howitt M80+A 47.17 16.89 3.28 3.17 6.54 4.39 11.23 3.56 6.35 6.13 0.52 3 Jennifer Brett W75A 49.39 17.73 5.48 3.12 6.51 5.44 7.54 6.07 6.00 7.03 1.00 4 Jay Mair W55+AS 59.56 21.40 5.09 4.21 8.27 6.06 12.34 7.28 7.29 7.06 1.16 5 Noelene Anderson W55+AS 82.32 29.48 11.32 7.17 8.17 6.48 9.49 7.09 13.39 16.43 1.18 6 Judith Manning W55+AS 104.54 37.46 11.05 26.57 7.49 6.46 10.28 9.41 15.44 15.05 1.19 7 Angela Earls W75A 126.24 45.14 14.38 8.04 17.19 14.59 15.26 10.49 20.37 22.43 1.49 Elizabeth Baxter W80+A ---- ---- 52.01 7.58 ---- ---- ---- ---- 61.49 23.04 2.11
Course 11 5.20 km 13 C
Pl Name Class Time Rate 1 (48) 2 (97) 3 (121) 4 (109) 5 (52) 6 (98) 7 (112) 8 (53) 9 (68) 10 (108) 11 (106) 12 (92) 13 (40) Fin 1 Jack Neumann M-14A 70.51 13.63 12.04 2.52 3.55 6.41 8.29 2.06 1.28 1.29 9.21 6.18 5.49 3.23 6.16 0.40 2 Dan Oakhill M-14A 73.36 14.15 6.29 11.10 2.56 5.42 11.42 2.00 1.12 1.18 5.55 8.34 7.39 3.08 5.12 0.39
Course 12 3.70 km 10 C
Pl Name Class Time Rate 1 (74) 2 (48) 3 (121) 4 (46) 5 (112) 6 (52) 7 (47) 8 (109) 9 (67) 10 (40) Fin 1 Heather Burridge W-14A 39.42 10.73 2.28 5.25 6.16 2.47 3.15 2.23 4.24 5.13 2.10 4.46 0.35 2 Dominic Crosato M15B 73.28 19.86 2.05 7.42 6.21 2.20 4.41 3.30 11.25 15.55 11.39 7.08 0.42 3 Sharn Harvey W-14A 96.33 26.09 4.09 13.04 22.37 2.51 17.39 3.04 12.60 9.05 4.00 6.24 0.40 4 Jessica Hoey W-14A 98.28 26.61 3.22 9.13 27.08 1.36 3.19 11.38 3.00 12.55 20.58 4.43 0.36 5 Yvana Jones WOB 124.14 33.58 9.26 14.33 9.32 4.35 5.22 3.42 6.26 55.40 4.38 9.06 1.14
Course 13 2.30 km 9 C
Pl Name Class Time Rate 1 (32) 2 (35) 3 (48) 4 (102) 5 (95) 6 (53) 7 (58) 8 (42) 9 (40) Fin 1 Lachlan McIntyre M-12A 22.32 9.80 1.33 3.04 3.17 2.33 2.40 0.35 4.34 2.46 0.57 0.33 2 Aidan Tay M-12A 23.18 10.13 1.32 2.13 3.38 2.45 2.41 0.27 4.16 3.56 1.14 0.36 3 Winnie Oakhill W-12A 27.10 11.81 1.31 3.46 3.17 5.51 2.34 0.32 4.33 3.25 1.01 0.40 4 Stephanie Cantwell W-12A 35.01 15.22 1.52 2.35 11.03 3.38 2.58 0.35 5.41 4.09 1.53 0.37 5 Nicholas Burridge M-12A 35.06 15.26 5.39 2.53 9.37 3.55 2.45 0.31 5.09 2.38 1.16 0.43 6 Jayden Harvey M-12A 39.39 17.24 3.26 8.11 5.18 5.43 3.09 0.36 6.01 4.56 1.41 0.38 7 Niamh Shulmeister W-12A 44.30 19.35 2.29 3.40 11.28 3.29 3.05 0.29 13.17 3.49 2.11 0.33
Course 14 1.40 km 10 C
Pl Name Class Time Rate 1 (31) 2 (32) 3 (33) 4 (34) 5 (35) 6 (36) 7 (37) 8 (38) 9 (39) 10 (40) Fin 1 Isabella Burridge W-10 19.09 13.68 1.46 0.51 0.34 0.45 1.45 3.41 1.59 3.30 1.07 2.22 0.49 2 Daniel Gray M-10 19.59 14.27 2.04 0.42 0.49 0.38 1.47 1.38 5.40 1.52 1.05 3.13 0.31 3 Mikaela Gray W-10 27.28 19.62 2.59 5.50 0.45 0.46 1.42 1.44 5.28 2.15 1.37 3.36 0.46 4 Patrick Cantwell Open N 33.24 23.86 3.40 1.07 1.01 1.09 3.19 3.13 7.21 4.18 2.41 4.44 0.51 Ryan Gray M-10 ---- ---- 1.32 ---- 1.47 1.01 2.11 2.32 ---- 4.40 1.30 2.60 0.47
Course 2B 3.80 km 10 C
Pl Name Class Time Rate 1 (46) 2 (44) 3 (82) 4 (101) 5 (55) 6 (59) 7 (98) 8 (122) 9 (67) 10 (105) Fin 1 Emily Cantwell W17A 35.19 9.29 6.16 2.36 3.39 0.57 1.53 2.32 3.19 5.43 2.10 4.55 1.19 2 Katelyn Effeney W17A 35.52 9.44 5.44 2.50 6.06 0.57 2.03 2.31 3.20 5.54 2.19 2.35 1.33 3 Heather Muir W17A 36.46 9.68 4.55 2.02 3.44 1.16 2.03 2.54 2.45 5.55 1.56 8.03 1.13 4 Rebecca Freese W17A 37.23 9.84 5.33 2.49 4.42 1.11 2.29 2.40 3.49 6.23 1.58 4.32 1.17
Course 2A 4.00 km 12 C
Pl Name Class Time Rate 1 (62) 2 (55) 3 (101) 4 (127) 5 (98) 6 (121) 7 (89) 8 (109) 9 (88) 10 (106) 11 (83) 12 (105) Fin 1 Anna Sheldon W21A 25.51 6.46 2.30 4.26 1.19 2.05 1.05 2.57 1.07 3.09 1.40 0.50 1.12 2.22 1.09 2 Rachel Effeney W21A 31.17 7.82 2.38 4.58 1.30 2.25 1.33 3.15 1.15 3.20 3.41 0.53 1.56 2.40 1.13 3 Tara Dougall W21A 41.00 10.25 2.44 5.57 2.35 3.14 2.05 4.48 1.26 5.20 4.28 1.04 1.40 4.18 1.21 4 Brea Pearce W21A 41.06 10.28 3.22 5.44 2.21 2.41 1.57 3.59 1.29 6.25 4.28 1.06 3.18 2.54 1.22 5 Krystal Neumann W21A 42.56 10.73 3.11 10.38 2.04 3.17 2.17 4.22 1.40 5.23 3.10 0.58 1.45 2.46 1.25 6 Ainsley Cavanagh W21A 45.22 11.34 4.45 9.41 2.12 2.50 1.24 4.43 1.26 5.18 5.32 1.07 1.51 2.54 1.39
Course 3 6.80 km 13 C
Pl Name Class Time Rate 1 (119) 2 (75) 3 (123) 4 (84) 5 (78) 6 (103) 7 (127) 8 (69) 9 (56) 10 (108) 11 (83) 12 (67) 13 (105) Fin 1 Neil Simson M35A 63.56 9.40 6.19 10.13 3.17 6.41 3.44 7.37 3.18 3.21 3.54 3.44 4.55 3.07 2.26 1.20 2 Brenton Gray M35A 69.53 10.28 7.28 12.43 4.37 5.10 4.33 8.40 3.35 4.09 4.30 3.14 5.05 2.47 2.24 0.58 3 Tony Howes M35A 78.22 11.52 7.20 11.00 3.36 5.11 4.20 7.56 7.21 3.56 3.57 3.51 5.05 3.04 10.19 1.26
Course 4 6.20 km 12 C
Pl Name Class Time Rate 1 (97) 2 (121) 3 (87) 4 (125) 5 (127) 6 (64) 7 (85) 8 (116) 9 (108) 10 (91) 11 (83) 12 (105) Fin 1 Michael Burridge M45A 62.17 10.05 6.37 3.19 4.06 6.17 7.36 7.27 2.05 7.57 4.31 1.59 5.07 3.47 1.29 2 Stephen Cantwell M45A 65.25 10.55 7.35 3.18 7.45 6.24 7.43 6.16 2.26 8.26 3.34 2.12 4.58 3.10 1.38 3 Peter Effeney M45A 68.12 11.00 8.15 3.10 5.43 7.27 8.51 7.19 2.12 8.16 3.42 2.34 5.35 3.35 1.33 4 Cliff Howard M45A 69.31 11.21 9.16 3.26 4.57 6.23 10.28 6.49 2.02 8.11 4.36 2.32 5.32 3.39 1.40 5 Michael Burt M45A 75.05 12.11 7.59 3.40 5.30 8.27 9.00 9.16 2.47 9.08 4.04 2.42 6.17 4.20 1.55 6 Peter May M45A 95.06 15.34 6.13 3.00 4.13 25.44 8.25 10.15 2.23 9.01 8.08 3.32 7.41 4.38 1.53 7 Tom Leung M45A 111.16 17.95 9.03 3.24 13.43 7.43 9.14 11.10 2.29 27.37 7.07 3.35 7.07 7.15 1.49
Course 5 6.10 km 12 C
Pl Name Class Time Rate 1 (54) 2 (66) 3 (87) 4 (123) 5 (125) 6 (63) 7 (98) 8 (127) 9 (68) 10 (79) 11 (80) 12 (40) Fin 1 Jack Oakhill M-16A 53.57 8.84 7.45 4.06 6.18 4.20 4.09 5.48 1.51 1.43 7.45 3.23 3.53 2.33 0.23 2 David Tay M-16A 58.09 9.53 7.05 9.31 6.30 4.50 4.19 5.49 1.49 2.16 5.37 3.32 3.38 2.45 0.28 3 Matt Doyle M-16A 59.10 9.70 10.12 5.04 6.01 5.02 4.20 7.05 2.18 2.19 5.39 4.07 3.43 2.56 0.24 4 Meredith Gray W35A 105.31 17.30 29.05 6.07 11.03 6.37 5.05 9.34 5.59 2.32 5.46 9.53 9.38 3.43 0.29 5 Trent Blinco M-16A 116.43 19.13 51.05 4.54 8.53 7.12 5.19 10.01 2.35 3.10 6.56 6.59 5.24 3.42 0.33 6 Tamsin Barnes W35A 124.09 20.35 49.24 6.53 10.06 7.10 6.08 9.35 2.21 3.19 6.47 12.18 5.04 4.25 0.39 7 Euan Trehearn M-16A 129.06 21.16 42.56 7.01 18.10 9.37 7.14 10.08 3.40 2.17 9.41 6.13 7.12 4.21 0.36
Course 6 5.00 km 12 C
Pl Name Class Time Rate 1 (66) 2 (77) 3 (84) 4 (75) 5 (103) 6 (76) 7 (127) 8 (98) 9 (56) 10 (79) 11 (109) 12 (105) Fin 1 Richard Robinson M55A 52.52 10.57 11.05 1.36 3.00 8.44 3.31 2.52 2.40 1.37 4.30 3.30 2.36 5.55 1.16 2 Murray Haines M55A 54.55 10.98 13.01 1.28 2.17 8.07 4.00 2.52 2.49 1.56 5.08 4.06 2.37 5.03 1.31 3 Su Yan Tay W45A 55.04 11.01 13.33 1.51 2.11 8.20 3.14 2.55 2.26 1.25 4.42 3.16 3.44 6.14 1.13 4 David Firman M55A 55.56 11.19 13.02 1.41 2.07 11.21 3.28 2.28 3.14 2.06 4.40 3.32 2.41 4.13 1.23 5 Robert Rapkins M55A 58.34 11.71 13.26 1.37 3.24 7.56 3.27 2.43 3.26 1.38 4.35 4.01 2.33 8.25 1.23 6 Paul Prudhoe M55A 68.12 13.64 14.43 1.50 4.10 11.47 4.16 3.26 3.20 2.19 5.06 4.12 6.07 5.16 1.40 7 Felicity Crosato W45A 72.25 14.48 15.56 3.31 4.17 12.23 4.11 3.15 3.12 2.35 4.53 4.30 5.10 6.57 1.35 8 Gayle Quantock W45A 73.41 14.74 14.16 1.54 3.43 11.43 4.42 4.02 4.34 2.07 7.06 5.00 4.59 8.00 1.35 9 Clare Leung W45A 73.45 14.75 18.53 1.27 2.35 10.39 6.33 3.21 3.19 1.40 4.15 3.42 4.45 11.04 1.32 10 Geraldine Chatfield W45A 77.04 15.41 17.42 5.24 2.19 12.21 5.01 3.55 4.18 2.05 5.52 4.39 4.01 7.49 1.38 11 Tony Sullivan M55A 84.24 16.88 16.16 2.26 2.40 12.15 5.37 7.31 4.12 2.38 6.57 5.31 3.21 13.02 1.58 12 James Mitchell M55A 85.54 17.18 18.56 9.50 4.04 14.08 5.27 6.53 3.55 2.20 5.32 4.52 3.12 5.20 1.25 13 Keith Grayson M55A 87.10 17.43 20.45 3.13 4.07 14.40 5.04 3.57 4.04 3.03 6.36 5.51 5.04 8.41 2.05 14 Julie Leung W45A 95.44 19.15 21.56 5.40 2.41 24.23 4.20 5.13 5.22 2.56 7.00 5.12 3.50 5.26 1.45 15 Doug Wilson M55A 130.44 26.15 35.06 2.17 4.05 12.23 8.19 9.12 9.05 8.28 4.51 15.24 6.39 13.05 1.50 16 Kathy Petrie W45A 135.29 27.10 55.12 2.19 3.22 13.55 6.11 4.47 5.47 2.37 7.29 5.50 5.52 18.38 3.30 David Morris M55A ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- 100.10 Peter Russell M55A ---- ---- 71.21 1.33 2.34 10.23 5.44 3.57 3.03 1.49 ---- ---- ---- ---- 14.16
Course 7 4.40 km 10 C
Pl Name Class Time Rate 1 (71) 2 (97) 3 (87) 4 (103) 5 (82) 6 (69) 7 (116) 8 (122) 9 (80) 10 (40) Fin 1 Trevor Sauer M65A 46.50 10.64 5.25 3.23 5.09 5.20 2.21 5.50 6.51 3.15 3.14 5.21 0.41 2 Rod Dominish M65A 49.37 11.28 3.40 3.37 5.07 5.36 2.53 7.25 7.13 2.22 6.58 4.11 0.35 3 Clive Pope M65A 51.51 11.78 3.31 3.41 5.50 6.37 3.39 7.53 8.00 2.31 4.57 4.34 0.38 4 Alison Jukes W21AS 54.15 12.33 2.46 3.49 7.07 8.56 2.40 7.23 8.09 2.53 5.35 4.20 0.37 5 Fiona Calabro W55A 57.37 13.09 4.01 4.22 7.28 7.08 3.26 8.53 8.05 3.54 4.40 4.53 0.47 6 Jacquie Rand W55A 59.09 13.44 3.34 4.29 5.42 6.35 3.19 7.15 7.22 12.40 3.48 3.44 0.41 7 James Shulmeister M45AS 59.13 13.46 4.33 4.04 4.54 12.43 2.46 13.13 6.53 2.19 3.45 3.35 0.28 8 Robin Simson M65A 61.42 14.02 4.34 7.07 7.34 7.51 3.30 8.39 8.16 3.58 4.28 4.59 0.46 9 Lynn Dabbs W55A 62.07 14.12 3.39 4.05 8.06 14.08 2.46 7.24 8.46 2.45 4.47 5.01 0.40 10 Julia Prudhoe W55A 62.37 14.23 5.20 5.04 6.56 7.24 3.24 12.50 9.01 2.15 5.38 4.08 0.37 11 Meredyth Sauer W55A 65.24 14.86 4.34 4.03 6.27 16.20 3.05 7.28 9.55 2.38 5.11 4.56 0.47 12 Terry Cavanagh M65A 65.53 14.97 3.58 5.17 6.28 9.57 3.27 8.50 11.10 3.31 5.36 6.44 0.55 13 Lynda Rapkins W55A 68.23 15.54 4.09 4.04 6.10 19.21 2.59 10.00 7.45 2.27 6.19 4.24 0.45 14 Liz Bourne W55A 69.20 15.76 5.35 5.17 6.43 14.13 3.26 9.44 9.49 2.41 5.09 5.59 0.44 15 Tim Apelt M45AS 70.17 15.97 3.19 15.08 5.37 8.00 3.16 10.48 9.28 3.00 4.49 5.50 1.02 16 Judith Hay W55A 71.24 16.23 5.41 7.17 7.39 9.26 4.47 9.02 10.32 4.42 5.35 5.47 0.56 17 Neville Cobbold M65A 71.37 16.28 4.58 5.48 12.24 8.24 3.33 10.08 8.21 6.13 5.22 5.53 0.33 18 Gordon Muir M45AS 73.03 16.60 11.05 4.07 6.53 16.14 3.14 9.56 8.30 2.49 4.40 5.02 0.33 19 Penny Hearn W55A 77.21 17.58 5.12 6.01 8.04 10.30 3.29 18.25 9.09 3.25 7.53 4.35 0.38 20 Kelsey Harvey W-16A 82.31 18.75 4.25 4.00 7.15 8.02 25.29 11.34 8.58 2.18 5.35 4.21 0.34 21 Anne Wilson W55A 85.33 19.44 5.54 4.16 13.43 7.52 7.40 20.36 9.08 2.45 6.56 5.56 0.47 22 Hub Carter M65A 87.31 19.89 30.02 11.43 7.19 7.14 4.10 8.10 8.04 2.29 4.03 3.41 0.36 23 Tahlia Kinrade W-16A 88.06 20.02 3.22 4.28 8.09 38.20 5.32 9.14 7.51 2.52 3.59 3.49 0.30 24 Robert Crosato M45AS 88.54 20.20 6.54 5.22 8.17 19.00 2.57 9.21 19.50 2.17 8.45 5.31 0.40 25 Jim Bowling M65A 99.14 22.55 12.15 4.19 28.01 19.52 2.54 7.19 9.04 3.32 6.10 5.07 0.41 26 Johanna Tavner-Corner W55A 102.56 23.39 21.48 10.20 11.19 12.19 5.08 11.17 11.52 4.18 6.31 7.10 0.54 27 Tony Tavner-Corner M65A 110.44 25.17 4.38 4.56 10.55 39.02 3.11 15.56 15.37 2.42 8.05 4.59 0.43 28 Neva Wethereld W21AS 113.13 25.73 16.45 7.28 15.13 11.36 4.31 9.39 13.06 12.18 13.43 8.09 0.45 29 Alison Burrill W-16A 113.35 25.81 13.43 31.25 13.33 16.56 4.18 9.54 9.51 2.31 6.31 4.21 0.32 30 Rhonda Bowling W55A 122.04 27.74 11.14 15.43 9.32 24.25 5.07 10.50 15.48 3.41 14.58 9.42 1.04 31 Arthur Brown M65A 123.12 28.00 7.53 5.45 35.42 16.57 5.00 16.43 14.57 4.00 6.48 8.44 0.43 Judy Haines W55A ---- ---- 9.39 9.48 29.24 21.24 ---- ---- ---- ---- ---- ---- ----
Course 8 3.40 km 9 C
Pl Name Class Time Rate 1 (89) 2 (78) 3 (87) 4 (82) 5 (63) 6 (98) 7 (80) 8 (74) 9 (40) Fin 1 Reid Moran M55+AS 51.18 15.09 7.11 11.21 4.38 9.39 2.07 3.58 6.14 2.19 3.13 0.38 2 Jim Dougall M55+AS 52.15 15.37 8.46 6.15 4.22 8.07 2.06 3.16 9.35 2.36 6.02 1.10 3 Bill Monaghan M55+AS 55.40 16.37 12.20 5.43 3.17 15.10 2.20 2.50 6.42 2.24 4.07 0.47 4 Linda Burridge W35AS 57.49 17.00 7.29 5.46 13.31 12.25 1.45 2.56 7.14 2.29 3.37 0.37 5 John Anderson M55+AS 61.10 17.99 9.56 7.05 4.55 13.51 2.36 3.43 9.55 3.06 4.54 1.09 6 Rebekah Apelt W17AS 63.14 18.60 14.06 10.03 4.35 12.32 3.32 3.20 7.45 2.52 3.43 0.46 7 John Cooper M55+AS 74.15 21.84 10.15 10.04 5.15 13.24 2.47 6.07 9.39 9.01 6.42 1.01 8 Roy Kalecinski M55+AS 74.44 21.98 11.46 7.55 12.23 15.51 2.04 3.47 9.48 3.43 6.35 0.52 9 Glennie Nottle W17AS 75.27 22.19 10.17 13.51 6.08 14.07 2.19 3.27 14.01 4.09 6.05 1.03 10 Peter Wethereld M55+AS 77.10 22.70 8.20 7.11 3.54 15.29 3.02 20.14 9.23 3.14 5.40 0.43 11 Melanie Neumann W17AS 79.26 23.36 14.19 14.36 5.14 14.11 2.20 3.31 13.41 4.30 6.04 1.00 12 Tony Zandegiacomo M55+AS 81.42 24.03 8.21 11.20 3.34 36.06 3.20 3.24 7.45 2.50 3.55 1.07 13 Alicia Ng W35AS 84.30 24.85 17.51 11.57 6.10 16.24 4.40 5.06 10.53 4.48 6.12 0.29 14 Jodie Chia W35AS 97.29 28.67 24.10 13.59 8.50 14.43 3.48 4.29 14.26 7.11 5.14 0.39 Robert Manning M55+AS ---- ---- 22.22 15.41 10.24 37.47 10.10 9.35 ---- ---- ---- ----
Course 9 3.40 km 7 C
Pl Name Class Time Rate 1 (97) 2 (55) 3 (82) 4 (80) 5 (122) 6 (83) 7 (40) Fin 1 Leanne O'Shea W45AS 47.23 13.94 8.34 6.13 6.20 10.20 5.36 4.10 5.31 0.39 2 Sandra Cantwell W45AS 55.45 16.40 11.19 7.45 6.45 12.23 6.08 5.08 5.46 0.31 3 Eino Meuronen M75A 62.27 18.37 10.52 10.26 7.41 12.37 7.44 5.18 7.04 0.45 4 Donnita Dougall W45AS 68.22 20.11 13.50 8.34 7.25 14.19 9.46 6.07 7.28 0.53 5 Barbara Pope W65A 78.44 23.16 18.10 11.06 6.30 15.27 9.31 7.52 8.56 1.12 6 Vicki Oakhill W45AS 85.15 25.07 26.10 8.44 4.34 19.47 10.20 7.16 7.14 1.10 7 John Earls M75A 104.41 30.79 29.54 17.24 6.28 17.31 15.40 6.52 9.57 0.55 8 Judy Benson W65A 125.45 36.99 36.41 25.57 6.56 20.17 13.27 8.10 12.43 1.34 9 Fiona McIntyre W45AS 127.09 37.40 35.05 9.44 8.29 47.01 10.07 5.55 9.19 1.29 Jen Woods W45AS ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- 66.12