Kuitpo Forest
Tue 30 Nov 1999
Event Type - State Minor
Course Planners: Adrian Craig and Des Norman
Organiser: Chris Franklin & Jan Hillyard
Club: Tjuringa
Back to summary
|
Course 1 Female | Time |
| Belinda Lawford | EU V | dns |
| Melanie Fuller | | dns |
|
Course 1 Male, 8.9 km, 17 controls | Time |
1 | Troy Merchant | TJ S | 66.57 |
2 | Ruhi Afnan | 0 | 75.00 |
3 | Brett Merchant | CR | 76.06 |
4 | Steve Cooper | 0 | 78.26 |
5 | Tyson Hillyard | 0 | 85.41 |
6 | Andrew Kennedy | 0 | 90.40 |
7 | Craig Colwell | | 95.41 |
| Will Kennedy | | dns |
|
Course 2 Female, 6.8 km, 14 controls | Time |
1 | Jenny Casanova | 0 | 62.42 |
2 | Zara Soden | 0 | 85.01 |
3 | Evelyn Colwell | 0 | 93.58 |
4 | Angela Ivank | TT S | 129.08 |
|
Course 2 Male, 6.8 km, 14 controls | Time |
1 | Greg Rowberry | WA S | 64.28 |
2 | Phil Hazell | TT S | 70.50 |
3 | Dave Nicolson | 0 | 71.29 |
4 | Nigel Dobson-Keeffe | 0 | 79.34 |
5 | Frank Tomas | WA S | 80.48 |
6 | Mark Overton | 0 | 81.24 |
7 | Chris Rasch | WA S | 91.57 |
| Sam Rasch | WA Rasch | dns |
|
Course 3 Female, 4.7 km, 11 controls | Time |
1 | Jane Fuller | TT S | 53.07 |
2 | Emily Sorensen | 0 | 53.20 |
3 | Shannon Nicolson | 0 | 54.00 |
4 | Meredith Rasch | 0 | 58.22 |
5 | Meredith Norman | 0 | 61.20 |
6 | Erica Diment | 0 | 63.06 |
7 | Ruth Ambrose | TT S | 67.18 |
8 | Alice Rasch | WA Rasch | 93.53 |
|
Course 3 Male, 4.7 km, 11 controls | Time |
1 | Grant Henwood | TJ S | 38.46 |
2 | Angus Haines | 0 | 39.29 |
3 | Trevor Diment | 0 | 48.11 |
4 | Brodie Dobson-Keeffe | YA S | 52.49 |
5 | Phil Stoeckel | CR S | 55.01 |
6 | Peter Kreminski | 0 | 55.25 |
7 | George Reeves | 0 | 58.30 |
8 | Geoffrey BENNETT | | 69.26 |
|
Course 4 Female, 3.4 km, 7 controls | Time |
1 | Marian Arthur | 0 | 45.13 |
2 | Alyce Heap | YA S | 50.08 |
3 | Fern Hillyard | | 51.32 |
4 | Wendy Deegan | NCM . | 57.14 |
5 | Zita Sankauskas | 0 | 60.59 |
6 | Ruth Nicolson | 0 | 77.54 |
7 | Ann Nolan | TJ S | 82.57 |
|
Course 4 Male, 3.4 km, 7 controls | Time |
1 | Dean Pastrello | TJ Pastrel | 29.42 |
2 | Clive Arthur | 0 | 37.05 |
3 | Dante Afnan | 0 | 41.35 |
4 | Peter Cutten | | 45.02 |
5 | Al Sankauskas | 0 | 48.56 |
6 | Garry Harris | TJ Harris | 49.35 |
7 | Lewis Carter | | 50.13 |
8 | John Lyon | 0 | 51.15 |
9 | Robin English | 0 | 60.24 |
10 | Aylwin Lim | 0 | 61.32 |
11 | Andrew Waterman | WA S | 70.33 |
| Ken Thompson | TT S | dns |
|
Course 5 Female, 4.0 km, 12 controls | Time |
| Olivera Waterman | WA S | mp |
|
Course 5 Groups, 4.0 km, 12 controls | Time |
1 | Stephanie Cooper | CR S | 101.34 |
|
Course 5 Male, 4.0 km, 12 controls | Time |
1 | Justin Shao | 0 | 55.28 |
2 | Trent McInerney | OH S | 78.06 |
|
Course 6 Female, 3.1 km, 10 controls | Time |
1 | Joanna George | 0 | 38.36 |
2 | Susan George | 0 | 64.44 |
3 | Abigail George | 0 | 65.30 |
4 | Jane Newlands | TJ S | 81.19 |
| Zoe Pastrello | TJ S | dns |
|
Course 6 Groups, 3.1 km, 10 controls | Time |
1 | Laura Portman | CR S | 81.40 |
|
Course 6 Male, 3.1 km, 10 controls | Time |
1 | Tom Harris | CR S | 76.47 |
| Ethan Penck | 0 | mp |
| Fulvio Pastrello | TJ Pastrel | dns |
| Daniel Cassar | CR S | dns |
|
Course 7 Female, 2.7 km, 9 controls | Time |
1 | Erica Norman | TJ S | 21.34 |
2 | Emma Woodroffe | TT S | 53.59 |
| Zoe Carter | | dns |
|
Course 7 Groups, 2.7 km, 9 controls | Time |
1 | Lisa Mensforth | SW S | 65.14 |
2 | Saan Ecker | TT S | 107.21 |
|
Course 7 Male, 2.7 km, 9 controls | Time |
1 | Ben Philpott | SEPS Stirl | 47.32 |
| Joe Shad | YA S | mp |
|
Course 8 Female, 1.9 km, 11 controls | Time |
1 | Robyn Cutten | WA S | 33.57 |
2 | Helen Lindquist | CR S | 67.20 |
|
Course 8 Groups, 1.9 km, 11 controls | Time |
1 | Anita Burgess | TT S | 27.31 |
2 | Peter Ashforth | 0 | 37.36 |
3 | Tim Morris | CR S | 47.32 |
|
Course 9 Female, 3.3 km, 12 controls | Time |
1 | Samira Peera | TT S | 100.51 |
|
Course 9 Groups, 3.3 km, 12 controls | Time |
1 | Jett Tonkin | CR S | 69.53 |